شنبه ۱۳۹۷/۰۹/۱۷

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی :

امنیت سرمایه گذاری کلید توسعه پایدار اقتصادی است

سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با حضور در معاونت سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی شهرداری قزوین از نزدیک در جریان روند فعالیت این حوزه و قعالیت ها و اقدامات انجام شده در دوره مدیریتی جدید این معاونت قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی معاونت سرمایه گذاری و مشارکت های اقتصادی شهرداری قزوین، زرآبادی گفت: یکی از راه های شناسایی و جذب سرمایه گذاران، حضور فعال و اثربخش در نمایشگاه ها، سمینارها و مجامع مهم معرفی فرصت های سرمایه گذاری در کلان شهرها است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امنیت سرمایه گذاری کلید توسعه پایدار اقتصادی است، افزود: با فراهم آمدن بسترهای امنیت فعالیت های اقتصادی، سرمایه گذاران داخلی و خارجی میل بیشتری برای حضور در بازارهای اقتصادی خواهند داشت و این امر به شهرهای میزبان این فرصت را می دهد تا از فرصت ها، مزیت های نسبی، رشد اقتصادی، اشتغالزایی و دستیابی به دانش و فن آوری روز بهره برده و مسیر رشد و شکوفایی شهر را هموار سازند.

زرآبادی ادامه داد: نگاه به حوزه های سرمایه گذاری باید، راهبردی و استراتژیک باشد، برای مثال در برخی کلان شهرها، شاهد حجم سرمایه گذاری چندین برابر بودجه سالانه شهرداری آن کلان شهر هستیم که همین موضوع نشان دهنده با اهمیت دانستن راهبرد سرمایه گذاری است.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت معاونت سرمایه گذاری طی ماه های اخیر گفت: ضمن تشکر از اقدامات مدیران گذشته، در دوره مدیریتی جدید اقدامات نرم افزاری و زیربنایی خوبی جهت تسهیل و تسریع در فرآیندهای سرمایه گذاری با تدوین کتابچه فرصت ها و تهدیدهای سرمایه گذاری، تهیه بانک جامع اطلاعاتی سرمایه گذاران، معرفی 30عنوان فرصت سرمایه گذاری و تبدیل آنها به بسته های جامع صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین مشکلات و دغدغه‌های اصلی شهرداری و شورای شهر کمبود منابع مالی و درآمدهای پایدار است، لذا حل مشکلات در جهت افزایش استاندارد زیست شهری شهروندان، نیازمند جذب اعتبارات مالی است.

این مقام مسوول گفت: در سالیان اخیر، منابع درآمدی شهرداری‌ها متناسب با هزینه‌های آنها رشد پیدا نکرده که این امر موجبات کمبود منابع برای مدیریت شهر و هزینه های جاری را فراهم آورده است. از سوی دیگر استانداردهای شهرنشینی و انتظارات بحق شهروندان روند افزایشی داشته که این مهم نیازمند کسب درآمدهای پایدار بیشتری است.

زرآبادی تاکید کرد: ایجاد تعادل بین نیازهای شهروندان و حقوق و وظایف شهروندی و شهری و منابع مالی یک هنر است، لذا برای تحقق این مهم، راهی جز جلب مشارکت مردم در پروژه های مدیریت شهری وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد: با ارتقای مدیریت سرمایه گذاری به سطح معاونت شهرداری به مباحث سرمایه گذاری توجه بیش تری صورت گرفت. همچنین اصلاح فرآیندها و تسهیل و تسریع در رسیدگی به پرونده و مذاکره با سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی، از مزیت های این تحول ساختاری بوده است.

زرآبادی با بیان اینکه حضور هدفمند و قدرتمند معاونت سرمایه گذاری شهرداری قزوین در عرصه های کشوری نیازمند توجهی خاص است، افزود: علی رغم اینکه تا به امروز در شهر قزوین شاهد حضور سرمایه گذاران اکثرا بومی بوده ایم، بایستی عرصه های فعالیت را به خارج استان توسعه داد. 

وی تصریح کرد: لازمه حضور خلاقانه و پویا، تهیه نقشه جامع راه و بسته های فرصت های سرمایه گذاری و تولیدات و محصولات مورد نیاز منجمله کاتالوگ، بروشور، کتابچه، انیمیشن سه بعدی و... که سرمایه گذاران با بررسی این بسته ها نگاهی جامع نسبت به وضعیت و افق چشم انداز آینده شهر قزوین پیدا کنند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: تهیه و تدوین بسته های جامع فرصت های سرمایه گذاری، هزینه نیست، بلکه نوعی یک سرمایه گذاری است. بسته هایی که ذهن سرمایه گذار را نسبت به ظرفیت ها، چشم انداز و پروژه های آتی شهر آماده مذاکره و مباحث فنی خواهد کرد.  

زرآبادی اظهار داشت: شهر قزوین بواسطه ظرفیت های تاریخی، طبیعی، گردشگری، صنعتی، سوق الجیش مکان مناسبی جهت ورود سرمایه گذاران در حوزه های مختلف را دارد. این زیرساخت ها، محرک های اقتصادی خوبی هستند تا جذابیت های فراوانی پیش روی فعالان بخش خصوصی ایجاد کند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی با بیان این که، راه رسیدن و درآمدزایی پایدار رونق فضای کسب و کار است، گفت: رونق فضای کسب و کار میسر نخواهد شد، مگر توجه به اصل اولویت دادن به کار و سرمایه های بومی.  در این میان می توان با اصلاح فرآیندها و تسهیل مسیر سرمایه گذاری، فعالین بخش خصوصی و کنشگران اقتصادی را ترغیب به حضور در پروژه های مدیریت شهری کرد تا در یک فرآیند برد برد، هم شهروندان از اثرات مثبت رونق فضای کسب و کار بهره ببرند، هم سرمایه گذاران در این مسیر متضرر نشوند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط