دوشنبه ۱۳۹۷/۱۲/۲۷

داودی، رییس شورای اسلامی شهر قزوین:

معاونت سرمایه گذاری یکی از شریان های حیاتی مجموعه شهرداری برای کسب درآمد پایدار است

حکمت الله داودی، رئیس شورای شهر قزوین، با حضور در دفتر معاونت سرمایه گذاری شهرداری، گفت: شهرداری برای رسیدن به درآمد پایدار باید ضمن تقویت معاونت سرمایه گذاری، تمام ساختارهای اجرایی را در جهت تسیل و تسریع در موضوعات سرمایه گذاری بیش از پیش فراهم سازد.

به گزارش روابط عمومی معاونت سرمایه گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری قزوین؛ داودی گفت: این معاونت به عنوان یکی از شریان های حیاتی مجموعه شهرداری برای کسب درآمد پایدار است، بنابراین باید بیش از پیش تقویت و حمایت شود.

او ادامه داد: هرچند وضعیت اقتصادی کشور، شرایط را برای معاونت سرمایه گذاری در زمینه جذب سرمایه گذار بسیار دشوار کرده‌ اما، اقدامات یکسال اخیر، به ویژه انعقاد قرارداد مشارکت و سرمایه گذاری پروژه دیتا سنتر که نتیجه ماه ها تلاش و مذاکرات فشرده تیم مذاکره کننده با سرمایه گذار بخش خصوصی این پروژه بود، نشان می‌دهد این مجموعه توانسته در شرایط سخت هم به وظایف و رسالت های ذاتی خود به درستی عمل کند.

داودی خاطرنشان کرد: از آنجایی که شهرداری در تلاش است درآمدزایی پایدار برای خود ایجاد کند باید معاونت سرمایه گذاری را به لحاظ زیرساختی و پشتیبانی لجستیکی بیشتر از گذشته تقویت کند و به عنوان ثقل مدیریت شهری در زمینه موضوعات اقتصادی و سرمایه گذاری قلمداد شود، در واقع با پرهیز از موازی کاری، معاونت سرمایه گذاری تنها مرجع مجموعه مدیریت منسجم و متحد شهری برای سرمایه گذاری باشد.

به گفته رئیس شورای شهر، تمامی ارکان مجموعه شهرداری، به منظور پیشبرد اهداف کلان مدیریت شهری، باید در راستای سیاست های اتخاذ شده کلان، در کنار این معاونت قرار بگیرند تا شاهد شکوفایی بیش از پیش در زمینه جذب سرمایه گذار البته با نظارت شورای شهر و شورای عالی سرمایه گذاری باشیم.

علیرضا ترابی، معاون سرمایه گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری، نیز در این دیدار، با تقدیر از حمایت‌ها و نظارت‌های دقیق شورای شهر گفت: تلاش معاونت سرمایه گذاری و در راس آن شهردار، پرهیز از شهرفروشی و ایجاد راه‌هایی برای درآمد پایدار است.

ترابی، همچنین با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم براقتصاد و بازارهای پولی و مالی کشور تاکید کرد: برای تامین منابع درآمدی باید در زمینه جذب مشارکت بخش خصوصی در سیاستگذاری ها تجدید نظر شود. از این رو، برای سرعت بخشیدن به موضوعات سایر نیازمند فعال شدن بیشتر سایر دستگاه های اجرایی صاحب زیرساخت استان است.

معاون شهردار افزود: معاونت سرمایه گذاری  با حمایت شورای شهر می‌تواند گام‌های بلندتری برای درآمد پایدار شهری بردارد؛ البته در این بین، دستگاه‌های دولتی هم باید همراهی کنند و موانع را از سر راه سرمایه گذار بردارند.

پایان پیام.

تصاویر مرتبط