دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۰

با حضور شهردار قزوین؛

اولین جلسه هیات عالی سرمایه‌گذاری شهرداری در سال 1401 برگزار شد

اولین جلسه هیات عالی سرمایه گذاری با حضور شهردار قزوین و سایر اعضای هیات برای اخذ تصمیمات نهایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری قزوین؛ اولین جلسه هیات عالی سرمایه گذاری شهرداری در سال 1401 با حضور مهدی صباغی شهردار قزوین و سایر اعضای این هیات، با سه دستور کار شامل بررسی پیشنهاد اقتصادی پروژه پسماند، معرفی پروژه های سرمایه گذاری برای اخذ مجوز فراخوان و اطلس جامع سرمایه گذاری در دفتر شهردار برگزار شد.

در این جلسه شمسینی رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری به عنوان دبیر هیات عالی با اشاره به اینکه این هیات بالاترین مرجع تصمیم گیری در خصوص پروژه های سرمایه گذاری شهری است، گفت: در خصوص پروژه پسماند فراخوان جذب سرمایه گذار برای این پروژه در سال گذشته انجام شده و همچنین فرآیندهای بررسی و ارزیابی صلاحیت های فنی و تخصصی، مالی و اقتصادی سرمایه گذار طی جلسات متعدد مورد بررسی قرار گرفته است.

او گفت: با برگزاری فراخوان برای پروژه های مجتمع تجاری و مسکونی کاسپین، مجتمع درمانی مولوی، رستوران آبنمای پونک و ارائه اینترنت پرسرعت از طریق فیبر نوری علاوه بر بهره مندی شهروندان عزیز از این فرصت ها، گام مهمی در راستای رونق سرمایه گذاری برداشته می‌شود.

رئیس سازمان سرمایه گذاری همچنین در خصوص فرصت های سرمایه گذاری در سطح شهر نیز توضیحاتی را ارائه داد و اعضای هیات عالی ضمن بحث و تبادل نظر پیشنهاد دادند جلسات دیگری در این خصوص برگزار شود و در اسرع وقت از سرمایه گذارانی که تمایل به سرمایه گذاری و مشارکت دارند دعوت به عمل آید.

همچنین در بخش دیگری از این جلسه، شاخص های مالی و اقتصادی از قبیل IRR(نرخ بازده داخلی)و NPV(ارزش فعلی خالص) پروژه در نرخ های تنزیل مختلف بر اساس میزان درآمدها و هزینه های تهیه شده مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت و مقرر شد بر اساس حالت مختلف Gate fee و سایر درآمدها نیز ارزیابی های کمی صورت پذیرفته و نتایج نهایی ارائه شود.

پایان پیام

تصاویر مرتبط