یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۰

ترابی، معاون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری قزوین:

هایپرمارکت‌ها به کسب و کار قزوین رونق می‌بخشند

ترابی، معاون سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری قزوین گفت: هایپرمارکت‌ها می‌توانند به فضای کسب و کار قزوین رونق ببخشند.

به گزارش روابط عمومی معاونت سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های اقتصادی شهرداری قزوین؛ علیرضا ترابی در جلسه بررسی کارشناسی پروژه مجتمع مهرتاب مال گفت: هایپرمارکت‌ها در رونق کسب و کار بسیار موثر هستند؛ بنابراین می‌توانند موجب پویایی بخشی از اقتصاد قزوین باشند.

وی ادامه داد: البته از آنجایی که در دنیای امروز وجود مراکز تجاری با برندهای مختلف به جذب توریسم کمک  می‌کند، می‌توان چنین ظرفیتی را در قزوین نیز به وجود آورد تا مناطق گردشگری قزوین هم با چنین پتانسیلی بیشتر دیده شود.

به گفته معاون سرمایه گذاری در واقع تلفیق سنت و مدرنیته می‌تواند همه سلایق را راضی نگه دارد.

 ترابی در ادامه  به نوسانات نرخ ارز اشاره کرد و گفت: از آنجایی  که اجرای پروژه‌ها با منابع ارزی گره خورده‌؛ بنابراین بهتر است هرچه زودتر این پروژه اجرا شود.

 این مقام مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر در زمینه سرمایه گذاری شیراز و اصفهان و تبریز در صدر قرار دارند و همدان و اردبیل  هم در حال طی این راه هستند؛ از این رو قزوین نباید از این قافله عقب بیفتد.

 در ادامه مجتبی شیرالی، سرمایه گذار پروژه مجتمع مهرتاب مال گفت: قزوین دارای تعداد بسیار زیادی مراکز تجاری است؛ اما چندان استقبال نمی‌شود. چون ذائقه مردم تغییر کرده‌ است.

وی افزود:  هایپرمارکت‌ها، در خارج از کشور، نیاز همه گروه‌ها را دیده‌اند تا هم، بانوان خرید کنند، همسربتواند اوقات خود را بگذراند و کودک بازی کند؛ اما در قزوین چنین امکانی وجود ندارد.

به گفته سرمایه گذار مجتمع مهرتاب مال، البته احداث هایپرمارکت‌ها در ایران به دلیل تصمیم‌های اشتباه در گذشته، سابقه خوبی نداشته؛ اما اکنون می توان با توجه به تجربیات گذشته به نتایج مثبتی رسید.

 شیرآلی تاکید کرد که این پروژه شهر قزوین را به مانند طرقبه مشهد بر سر زبان‌ها خواهد انداخت.

 گفته می‌شود در مجتمع مهرتاب مال،تالار عروسی، رستوران‌های محیطی، بازار تخصصی مبل،موبایل و پردیس سینمایی دیده‌ شده است.

هایپرمارکت، به فروشگاهی گفته می‌شود که در آن سوپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های چندمنظوره، در مقیاسی بزرگ ایجاد شده‌‎است؛ در واقع هایپرمارکت‌ها،  توانایی برآورده کردن احتیاجات سبد خرید مشتریان خود را، در یک بار بازدید دارند.

گفتنی است؛ پروژه مهرتاب مال قرار است در شورای عالی سرمایه گذاری مطرح  و تصمیم گیری نهایی شود.

پایان پیام

تصاویر مرتبط