شنبه ۱۳۹۳/۰۸/۰۳

گنجي، معاون شهردار قزوين خبر داد؛

حضور پررنگ شهرداري قزوين در نمايشگاه فرصت‌هاي سرمايه گذاري کشور

حضور شهرداري قزوين در ششمين نمايشگاه معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري کشور در جزيره کيش با مذاکرات مهمي با سرمايه گذاران داخلي و خارجي به همراه بود.

 

 

ناصر گنجي، معاون سرمايه‌گذاري و مشارکت‌هاي مردمي شهرداري قزوين گفت: حضور شهرداري قزوين در ششمين نمايشگاه معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري کشور در جزيره کيش با مذاکرات مهمي با سرمايه‌گذاران داخلي و خارجي به همراه بود.
به گزارش اداره روابط عمومي و امور بين‌الملل شهرداري قزوين؛ گنجي افزود: حضور شهرداري قزوين در ميان 12 شهرداري ديگر از سراسر کشور در اين نمايشگاه فرصت مناسبي براي انتقال تجارب، معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري و ايجاد ارتباط موثر با علاقه‌مندان مشارکت در حوزه سرمايه‌گذاري اعم از بخش هاي خصوصي،  دولتي داخل و خارج از کشور بود.
وي حضور بيش از 111 غرفه از حوزه‌هاي مختلف در سراسر کشور، بازديد شهرداران و مديران عالي رتبه مرتبط از سراسر کشور، حضور سرمايه گذاران خارجي و داخلي را جز نقاط قوت اين نمايشگاه عنوان و بيان کرد: در همين ارتباط مذاکرات مهمي با سرمايه‌گذاران داخلي از جمله تيسا کيش، بيست ساز کيش، رصد خانه علم وفناوري پژوهشگاه شاخص پژوه، شرکت ملي صنايع پتروشيمي، دبير خانه شوراي عالي امور ايرانيان خارج از کشور و چندين گروه کارگذار در امور تامين منابع مالي صورت گرفت.
گنجي افزود: در همين ارتباط مذاکرات مهمي با سرمايه‌گذاران خارجي از جمله ريس مجمع بانوان اروپا و چند نماينده گروه سرمايه گذاري در بخش توريسم از اروپا انجام پذيرفت.
اين مقام مسوول عنوان کرد: شهرداري قزوين با حضور 4 روزه و با ايجاد غرفه در اين نمايشگاه و با معرفي فرصت‌هاي سرمايه گذاري شهر قزوين به بازديدکنندگان و مدعوين، پتانسيل‌هاي سرمايه‌گذاري در شهر قزوين را در معرض ديد عموم و متخصصان قرار داد.
وي بيان کرد: غرفه شهرداري قزوين در نمايشگاه فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري جزيره کيش مورد استقبال بازديدکنندگان قرار گرفت.
وي بررسي برگزاري نمايشگاهي با حضور زنان اروپايي براي به نمايش گذاشتن دستاوردهايشان از جمله صنايع دستي در کنار زنان جامعه ايراني اسلامي در مجموعه تاريخي و فرهنگي سعدالسلطنه، بررسي زمينه برگزاري همايش براي معرفي فرصت هاي سرمايه گذاري شهرداري قزوين با حضور سرمايه کذاران ايراني و قزويني مقيم در خارج از کشور با هماهنگي و همکاري معاون هماهنگي امور ايرانيان خارج از کشور،  انتقال تجربيات در حوزه سرمايه گذاري بين مجموعه هاي همطراز ، بررسي زمينه گردشگري خارجي با حضور شرکت يوناني و بررسي ايجاد زمينه حضور چند سرمايه گذار بخش خصوصي براي مشارکت در پروژه هاي عمراني شهر  را از جمله دستاوردهاي مهم حضور در اين نمايشگاه نام برد.
گنجي گفت: بررسي زمينه سرمايه گذاري خارجي براي پروژه بار انداز ملي، بررسي سرمايه گذاري براي تجهيز ناوگان حمل ونقل درون شهري به خودرو هايبريدي فيات ايتاليا، بررسي امکان راه اندازي صنايع پتروشيمي با هماهنگي شرکت ملي صنايع پتروشيمي رفت، بررسي راه اندازي صندوق زمين و مسکن به عنوان پشتيبان پروژه هاي ساختماني از ديگر دستاوردهاي حضور در اين نمايشگاه بود.
وي در ادامه به بازديد از روند پيشرفت پروژه پديده که با  دعوت رسمي آن شرکت انجام پذيرفت اشاره و بيان کرد: اين بازديد از ديگر اتفاقات مثبت حضور در اين نمايشگاه بود.
پايان پيام

 

تصاویر مرتبط